Tématem měsíce června je ROZHODNUTÍ, VOLBA

K vyjádření tohoto měsíce mne napadaly i jiné výrazy, jak vyjádřit a popsat toto období. Byly to výrazy jako např. “závazek, už to konečně udělej, jdi do toho, pohni se kupředu, rozhodni se, zodpovědnost, překonej strach, buď proaktivní, zbav se svého vnitřního kritika, překonej sám sebe” atd. Nicméně jsem se rozhodla pro ROZHODNUTÍ nebo VOLBU, neboť to zahrnuje veškeré aspekty, které nás má naučit toto časové období.

V případě, že se rozhodnete jít cestou ROZHODNUTÍ nebo VOLBY, vyvarujte se toho, abyste byli oběti situace a okolností. Nebude to jednoduchý měsíc, ale naučíte se toho opravdu hodně. Tento měsíc bude vyžadovat závazek a každodenní tréning jak být v životě proaktivní.  

Tento měsíc už nebudete pasivní a nebudete nechávat svůj život jen tak plynout. Budete tentokrát v aktivní roli, budete se zodpovědně rozhodovat o tom, co chcete. Ti, kteří se nechávali ostatní rozhodovat za ně, tak Ti musí z této role vystoupit. Překonejte svůj strach z odmítnutí nebo ze selhání a rozhodněte se pro to, co chcete a jakou změnu chcete udělat. Tento měsíc máte velkou podporu.

Je to také období, kdy můžete zapracovat na přijmutí změn a rozhodnutí, které udělali jiní, aniž byste se cítili jako oběti. Pokud někdo udělá rozhodnutí, které změní váš život, jako např. pokud vás někdo opustí, pokud ztratíte lásku, zaměstnání nebo pokud udělá někdo rozhodnutí, které vás ovlivní, tak máte 2 možnosti. Buď se budete cítit jako oběti a zaseknete se v této roli, nebo přijmete toto rozhodnutí a využijete energie této zkušenosti v další etapě svého života.

Každá výzva, kterou přináší rozhodnutí a není vaše, tak se může stát Vašim rozhodnutím. Vaším rozhodnutím je to přijmout a využít zkušenost pozitivně. To neznamená, že se vám to bude líbit, nebo že se budete cítit dobře. Znamená to jen to, že to přijmete, a posílíte se tou zkušeností místo toho, aby vás to vyčerpávalo.

Uvádím jako příklad nějaká rozhodnutí: pokud se vám stane, že stojíte v zácpě nebo za nějakým pomalým člověkem v autě, tak si můžete vybrat. Buď budete podráždění a nervozní, anebo situaci přijmete, také zvolníte tempo a budete spokojení.

Pokud jste frustrovaní nebo máte málo vlastního sebeuznání, je důležité, abyste pracovali na tom být více aktivní v tom jít si za tím, co chcete. Volte a rozhodujte se pro věci, které chcete vy a které vyjadřují vaše touhy a vaše potřeby. Pokud jste se zasekli v nerozhodnosti, je zapotřebí se rozhodnout. Uvolní vám to energii a posílí vás to. Může se jednat i o malé, opravdu malé rozhodnutí velikosti dětského krůčku. Dětský krůček následuje další, až docílíte stabilní chůze…

Pokud máte pocity trpitelství nebo pokud se cítíte v životě jako oběť, tak můžete začít tím, že přijmete zodpovědnost za odstranění veškerých obvinění. Vnímejte situaci jako možnost získat sílu, než chybu někoho jiného.

Pokud jste paličatí a máte problém přijmout rozhodnutí ostatních, pokuste se přijímat jejich rozhodnutí neboť i vy je děláte. Zaměřte se na svá vlastní rozhodnutí.

Pamatujte si, existuje mnoho rozhodnutí, která nezměníte. Co ale můžete změnit, je postoj k těmto rozhodnutím. Můžete je přijmout, poučit se z nich a posílit se, posunout a ne se zhroutit. Můžete se rozhodnout zažít krásný den, nezávisle na tom, co se stane. Můžete se rozhodnout vidět duchovno ve všem. Můžete se rozhodnout se zamilovat do života. Můžete se rozhodnout pro radost místo strachu. Můžete se rozhodnout odpustit místo toho, abyste drželi ostatní jako rukojmí pro vaše trápení a neštěstí. Můžete se rozhodnout NEtrpět.

Je to měsíc ve znamení pohybu. Na rozdíl od líného měsíce května, v tomto měsíci zažijeme pocit toho, že „už to chceme udělat“. Tělo se chce hýbat a možná zažijete pocity netrpělivosti. Pocítíte nutnost udělat nějaká rozhodnutí a volby a někteří z vás budou mít jasno v tom, co chtějí. Někteří naopak mít jasno nebudou, ale budou mít potřebu jen věci posunout blíže k rozhodnutí. Často budete muset pracovat energeticky a připravit cestu, aby se rozhodnutí a volba vyjasnily.

Je důležité také zapojit mysl. Pokud vnímáme srdcem, tak mysl nemá vždy veškeré potřebné informace, které potřebuje, než udělá rozhodnutí. Tento měsíc dostaneme mnoho lekcí a příležitostí, kdy budeme důvěřovat čistotě srdce a emocím. Rozhodnutí, která pramení ze srdce, často nedávají intelektuální smysl, vypadají nelogicky, avšak jsou pravdivá a autentická a ryzí.

Takže lekce tohoto měsíce je, že máte vždy na výběr. Vždy existuje nějaké rozhodnutí, možnost volby. I když to vypadá, že ne, tak můžete vždy začít rozhodnutím něco přijmout a poté využít volby jako příležitosti se nabít. A ve finále, je to VAŠE volba…

Co ukazuje měsíc

VY OSOBNĚ

Tento měsíc nabízí úžasnou příležitost pro osobní růst. Můžete se pohnout kupředu, tak jako nikdy jindy v minulosti. V případě, že jste byli nerozhodní a nevěděli jste, jakým směrem se ubírat, čekali jste pasivně na vhodnou dobu, tak to rozhodně už skončilo. Už konečně rozhodnutí udělejte…

Pro každého to bude znamenat něco jiného. Někteří z vás zažijí svobodu v tom, že jednoduše přijmou situace, které nebudou moci změnit. Další budou dělat konkrétní rozhodnutí, jako např. změnu bydliště, vztahu nebo zaměstnání.
 

Ostatní budou muset pracovat na změně svých postojů. Radujte se, a pokud se budete cítit v životě jako oběť, tak je to zřejmě jedna z největších příležitostí, jak to změnit.

VZTAHY

Vztahy jsou obecně dost komplikované, neboť jsou ovlivněny rozhodnutím z různých stran. Vaším úkolem v tomto měsíci bude přijmout rozhodnutí, která jste udělali nezávisle na ostatních a na druhou stranu akceptovat rozhodnutí ostatních. Učte se dělat rozhodnutí, která jsou pro vás správná a učte se odpouštět a zůstávat co nejvíce v neutralitě.

Zejména náročné bude tento měsíc přijmout rozhodnutí ostatních, která se týkají vašeho života, a která nemůžete změnit. Je důležité přijmout i změny ostatních, nezávisle na tom, co se jim děje. Je to jejich rozhodnutí. Převezměte zodpovědnost za svůj život Je to velmi posilující období, nebuďte pasivními pozorovateli a buďte v roli řidiče.
 

PROSTŘEDÍ

Spolupráce s prostředím bude velmi posilující a poučná během tohoto měsíce. Doporučuji, abyste přijímali cokoliv, co se stane v přírodním prostředí. Pokud svítí sluníčko, tak se rozhodněte pro sluníčko. Pokud fouká vítr, rozhodněte se pro vítr. Pokud prší, rozhodněte se pro déšť. Přijímejte cokoliv.

Co se týče Vašeho osobního prostředí, tak přijímejte svá minulá rozhodnutí a pokud bude zapotřebí, změňte své prostředí za nové, i za cenu změny místa bydliště. Krása je tento měsíc nezbytná a doporučuji, se na krásu zaměřit, vnímejte ji ve všem okolo sebe. Pokud se tak rozhodnete, tak budete vnímat vše, co postrádá krásu. Buďte nadšeni udělat změnu nebo jakékoliv nové rozhodnutí.

ZDRAVÍ A FYZICKÉ TĚLO

Rozhodnutí bude vyžadovat závazek. Možná už jste vzdali to být proaktivní v této oblasti. Možná jen nevíte, co máte pro své zdraví a zdravé tělo udělat. Možná jen nasloucháte mnohým expertům a ztratili jste svou vlastní zodpovědnost a nadvládu nad svým vlastním zdravím.

Ať už je situace jakákoliv, tento měsíc máte možnost se znovu nabít a posílit své zdraví. Buďte proaktivní a opravdu důsledně dbejte o své zdraví a své tělo. Přijměte plnou zodpovědnost za své zdraví a neposlouchejte experty okolo vás. Vyvarujte se také pocitu a role oběti a obvinování. Pamatujte si, i malé kroky vedou k vrcholu hory.

OBCHOD, OBCHODNÍ VZTAHY A PROJEKTY

Jak už jsem se zmínila, tento měsíc je kromě jiného i ve znamení výrazu: už to udělej. Pokud jste se jen tak plácali a strach vám bránil v rozhodnutí, tak tento měsíc si za tím běžte. Pokud je rozhodnutí v souladu s vaším srdcem a ne jen zracialiované rozhodnutí, jak by měly věci být, tak nemůžete udělat chybu. Pokud to nefunguje, můžete vždy udělat další rozhodnutí. Vnímejte vždy své zkušenosti a příležitost růstu, vnímejte sílu a užívejte si života.

Je to doba, kdy se můžete zbavit svého vnitřního kritika. Přestaňte také mluvit o svých záměrech a plánech a opravdu se chopte činu a ukončete svůj cíl. Měsíc podporuje i první kroky, které vytvářejí to, co chcete a po čem toužíte. Ale to vy musíte udělat závazné rozhodnutí, které nemá cesty zpět.

DATUMY A ČASOVÉ ÚSEKY

ČERVEN 1-7:

Tento týden přichází s energií „skoncuj s tím“. Dávejte si pozor na netrpělivost a dbejte na správné načasování. Důvěřujte své intuici a dbejte na to, abyste se nestrachovali tím, co nemůžete změnit. Vůbec neplýtvejte energií tím, že budete vzdorovat tomu, pro co se ostatní lidé budou rozhodovat. Vnímej a soustřeď se na svůj „dvorek“ a jak říkáme, dělej svojí práci. Odměnou Ti bude velmi produktivní týden a vyjasnění věcí, pro které se máš rozhodnout.

ČERVEN 8-14:

Dobré období na revizi toho, k čemu jste se zavázali. Vaše dobrá vůle se zavázat je dobrý barometr pro co se rozhodnete. Pokud se nejste schopni zavázat nebo pokud si nejste jistí, jakým směrem se máte ubírat, tak tehdy byste si měli vyjasnit svá rozhodnutí. Možná jdete směrem, o kterém rozhodl někdo jiný.

Je to období, kdy můžete prožít vnitřní chaos a zmatek pro co se máte rozhodnout a k čemu se zavázat. Následujte své srdce.

ČERVEN 12:
Úplněk. Radujte se, oslavujte život a veškeré příležitosti, které přináší. Uvědomte si a buďte vděční za všechny své učitele, životní zkoušky, vztahy, příležitosti, výzvy a za svůj růst. Přijímete rozhodnutí ostatních a udělejte dnes pro sebe něco, co se týká jen vás, nikoho jiného. Dnes se můžete hodně posílit a získat energii, zejména Ti, kteří se staví do posledních řad.

ČERVEN 15-22:
Hlavní životní rozhodnutí a získání životní síly a energie, to vše přináší toto časové období. Závazek bude náležitě oceněn a získáte mnoho neočekávané podpory. Nové projekty se dostanou do pohybu. Toto období bude velmi úspěšné a příznivé. Pokud jste se rozhodli pro pozitivní přístup a pokud jste udělali rozhodnutí ze svého srdce, tak můžete očekávat velkou odměnu. Vnímejte sebe jako přírodu okolo sebe, vše je v rozkvětu, buďte také…

ČERVEN 21: Letní Slunovrat.
Oslavte Slunovrat tím, že se rozhodnete pro něco, co zvýší kvalitu vašeho života. Můžete se něčeho např. zbavit nebo naopak přijmout něco jiného do svého života. Něco, co jste vždy chtěli. Něco, o čem si třeba nejste jistí, že bude fungovat. Nejdůležitější je udělat první krok. Ostatní bude následovat. Vesmír vám pomůže a podpoří vás.

ČERVEN 23-30:

Pracujte na tom, abyste se radovali, místo toho, abyste žili v trápení. Milujte místo toho, abyste prožívali strach, přijímejte místo odmítání, buďte pravdiví místo toho, abyste byli odmítaví. Buďte nadšení místo toho, abyste byli úzkostní a plní strachu. Důvěřujte, nepochybujte. Buďte disciplinovaní a budete odměněni. Buďte zodpovědní za svá rozhodnutí, ať už jsou jakákoliv. Pokud nefungují, tak udělejte jiné rozhodnutí.

ČERVEN 27: Novolunní

Soustřeďte se na svá nová rozhodnutí a změny, které jste udělali. Oceňte, poděkujte a vymažte veškerá stará nastavení a záměry, která se neuskutečnily, nebo byly bezvýsledné. Začněte s čistým štítem. Využijte energie Novolunní a oceňte veškeré změny, rozhodnutí a nové záměry.

Přeji Vám krásný měsíc,
Lena