Tématem měsíce prosince je USPOŘÁDÁNÍ/ NASTAVENÍ
 

Tento měsíc je o nastavení a přeladění života, aby fungoval lépe. Bude o obměně, nápravách, odstranění, přidání, očistě, přizpůsobení, adaptaci, přepracování a vylepšení čehokoliv, co si nastavíte na základě VAŠÍ PRAVDY. Jedná se o to dělat male změny a vylepšit si své záměry a plány. Dávejte dobrý pozor a pozorujte, co funguje a co ne.

Pravda je klíčovým slovem a tím, co nás povede k Novému roku. Nejedná se o intelektuální pravdu, která vychází z naší mysli, ale jedná se o intuitivní pravdu vycházející z našeho srdce.

Momentálně možná prožíváme zmatky a mentální chaos (což je dalším aspektem tohoto měsíce). Měli bychom se zaměřit na svá srdce a najít opravdovou, hlubokou pravdu o tom, co je zapotřebí vyladit a nastavit v průběhu tohoto měsíce. Zamyslete se nad tím, kde trávíte mnoho času, s kým a nad čím. Někteří z Vás se zaměří na vnitřní procesy a rozklíčují si otázky typu “kdo jsem a kdo nejsem”

Nabízí se také možnost předefinovat a nastavit si dlouhodobé záměry a sny založené na tom, co jste “strávili” během posledních událostí nebo rozhodnutí, které jste udělali. Někteří z Vás se možná ještě potácejí v resetu, který se udál před cca 2 měsíci. Je důležité, abyste si dali mnoho času na přizpůsobení a zapojení do vašeho života zejména velkých a důležitých změn.

V jakých oblastech je důležité přenastavení?

Jaký máš názor na to, co můžeš mít/vlastnit? Čemu věříš, že můžeš mít?

Jaký máš názor na svou hodnotu?

Jaký máš názor na ostatní?

Co Ti dává podporu, je svět pro Tebe kladným nebo záporným místem?

Tvůj přístup k sketpicismu, odsuzování, zápornému myšlení, cynismu

Strachy, jistota, pocit důvěry

Výzvy k tomu mít moc. Jsou malé, omezené nebo veliké a nedosažitelné?

Jak se projevuješ ve vztahu?

Jak se cítíš sám se sebou? Dobře, špatně?

Jak zodpovědně se stavíš k úkolům, zdraví a k tomu, mít se dobře

Jaké jsou Vaše postoje k tomu, jak by se měli lidé chovat a jak by se měly věci dělat?

Vaše postoje a vazby ke starým snům

Vaše postoje a vazby k novým snům

Vaše postoje a vazby k věcem, které byste měli nechat jít...

Prosinec je měsícem přechodným. Je ovlivněn přicházejícím Novým rokem 2014, který se překrývá s momentálním. Zimní rovnodennost je velmi silné období, kde se můžete přesunout z minulosti do budoucnosti a pojmout veškeré změny. Velmi všemu napomáhá cyklus přírody a charakter tohoto zimního období.

Jedno z nejdůležitějších předsevzetí je, vstoupit do budoucnosti roku 2014 s optimismem a pozitivním myšlením. Začněme tento proces již teď, abychom měli prostor a kapacitu zvládat veškeré události v Novém roce.  

Příležitosti pro tento měsíc:

Rozklíčovat a pojmenovat si pravdu co je zapotřebí přenastavit (na základě upřímné pravdy)

Hluboce využívat svou intuici, která Vás přivede k vnitřní pravdě

Vstřebat, strávit a uvést do svého života moudrost, rozhodnutí, změny a pozitivní přeměny z minulých měsíců.

Pokračovat v uzdravování minulosti přes to, že přijmete a přenastavíte svůj život na základě své vnitřní pravdy

Více buďte ve spojení s Vaší duší a nastavte si cestu tím správným směrem.

 

Výzvy a záležitosti, na které byste si měli davit pozor:
 

Sebeodsuzování a mučednictví, role oběti

Posedlost, obavy, minulost, utrpení, drama nebo vyřešit něco, co se nedá vyřešit

Neztraťte se v choasu a zmatku své mysli

Nezahalujte víru a pravdu svého srdce

Vyvarujte se otálení toho, co víte, že je zapotřebí udělat

Vyvarujte se podráždění na sebe nebo na okolí, pokud věci nejsou v souladu

Rozptýlení, která Vám zabraňují žít zdravým životním stylem

Vyvarujte se pocitu, že nemáte podporu, a že jste přehlcen mnoha úkoly

 

 

 

 

Co ukazuje měsíc

VY OSOBNĚ

V tomto měsíci jste na prvním místě jen Vy. Udělejte si na sebe mnoho času. Na seznam, co je zapotřebí udělat si dejte: uzdravení starých emočních záležitostí a negativních nastavení a vzorců. Získáte možnost urychlit si osobní rozvoj.

Má rada je: buďte obezřetní, dělejte jednotlivé kroky a jen pozorujte (bez hodnocení) co Vám duše ukazuje a v jakých oblastech získáváte zkušenosti. Pokud se zaměříte na to, co je zapotřebí přenastavit, tak se ukáže, co to má být. Nenechte se unést nepříjemnostmi a nenechte se ovládat špatnou stránkou osobnosti, svým egem. Pokud se necháte, budete se cítit vykololejeni, v chaosu, zmatcích a strávíte mnoho chvil podrážděni a v depresi. Je to jen na Vás. 

VZTAHY

Ve vztazích zažijeme chvíle pravdy. Nastavení, která vzniknou na hluboké, pravdě budou v oblasti času, závazků, snášenlivosti, dávání a dostávání, snižování a zvyšování, oddělování a sbližování.

Tento měsíc se zaměřte především na vztah sám se sebou. Nastavte si lepší spolupráci s Vaší duší, promyslete si, na co se v rámci lepších vztahů na příští rok zaměříte.

Vždy se začít u vztahu sám se sebou. To spočívá i v tom, abyste nejvíce času věnovali sami sobě a utřídili si priority, co se týče vztahů s ostatními lidmi. Tento měsíc je dobrý, abyste si přenastavili tyto priority a “uzdravili” cokoliv, co ve vztazích nefunguje, tak jak si přejete.

PROSTŘEDÍ OKOLO NÁS

Tento měsíc se zaměřujeme na osobní prostředí Co je pro Vás důležité? Čeho máte nedostatek? Krásy? Zdraví? Přátel? Zažíváte chaos? Nebo toho máte hodně?

 Jak moc jste dobrý v nastavování, pokud nemáte pod kontrolou co se děje okolo vás: změny klimatu, počasí, energie proudící okolo Vás...? Zdá se Vám, že tyto události Vám přitěžují a nutí Vás dělat změny ve svých plánech?

Jak si můžeš změnit prostředí nebo svůj mikrosvět, abys byl v hlubším spojení se svou podstatou a se svou vnitřní pravdou? Možná, že budou zapotřebí pevnější hranice, možná více prostoru, možná více času na sebe možná vztah. Pro každého je to jiné. Cílem je každopádně si nastavit věci tak, aby vše bylo v souladu a v harmonii.

ZDRAVÍ A FYZICKÉ TĚLO

Říkejte si pravdu, co se týče Vašeho vztahu se svým tělem a zdravím. Odpustťe si a zůstaňte nesoudní, co se týče záležitostí, které potřebují vyřešit. Snažte se maximálně podpořit své zdraví a své tělo.

Dávejte si pozor na nachlazení, chřipky, zácpy, vyčerpanost, potíže se zažíváním a bolestmi v kloubech. Většina těchto potíží vznikne kvůli procesu přizpůsobení a integraci lekcí, stejně tak jako vytěsnění starých emočních zátěží. Pamatujte si, že i tělo musí zprocesovat a strávit všechny Vaše změny a přenastavení. Buďte maximálně ve spojení s Vaším tělem a dejte mu podporu.

OBCHOD, OBCHODNÍ VZTAHY A PROJETKY

Vyvarujte se toho se nechat vtáhnout do zmatků nebo chaosu.  V projektech, kde není jasno a kde máte pocit, že Vás to táhne k negativním myšlenkám a chování, udělejte krok zpět a odpočiňte si. Zresetujte se a pak se do toho znovu dejte.

Není to dobrý měsíc k tomu, abyste tlačili na pilu, tam kde to nefunguje. Je to vhodný měsíc k tomu, abyste si udělali jasná a přesná nastavení. Co se týče financí, tak buďte maximálně praktiční, na druhou stranu můžete i trochu zariskovat v případě, že máte zelenou od “Vaší vnitřní pravdy”. V oblasti hojnosti se dějí zázraky, a vše ostatní v životě ve v harmonii a ve spojení s duší.

V přípravách na rok 2014 berte v potaz Vaší vnitřní pravdu, na čem je zapotřebí zapracovat – nízké sebevědomí, starý program omezení a “nízké přemýšlení”. Není důvod se bezhlavě vrhat do něčeho, co by mohlo zatřást Vaší potřebou cítit jistotu nebo přinést strach o přežití. Zvažte své možnosti.

Pokud vytváříte nové vztahy nebo pokud někoho nového angažujete do svých obchodů, velmi dobře zvažte, zda je s Vámi na stejné lodi.

DATUMY A ČASOVÉ ÚSEKY

Prosinec 1-7

Nacházíme se na houpačce pozorování, získávání zkušeností a ověřování toho, co nefunguje. Než abyste zabředli do záporných myšlenek, zaměřte se na to, v čem můžete udělat změnu, a co přenastavit. Nebuďte ale posedlí a pokuste se vše vyřešit přes mysl. Požádejte také duši o pomoc.

Prosinec 8-15:

Jedná se o velmi působivé období, které přináší zmatky a chaos. Možná jste si toho moc naložili a nemáte patřičné zázemí. Nebo máte patřičné zázemí, ale snažíte se si naložit špatné věci. Soustřeďte se na svou osobní pravdu, na své priority a potom udělejte nezbytné uspořádání.

Nenechte se rozptýlit názory ostatních lidí, jejich reakcemi nebo stylem života. Soustřeďte se na své záměry a nastavení. Buďte v přítomnosti, pozorujte bedlivě, co se děje, jak se věci sbližují nebo oddělují za účelem nového nastavení. Přijímejte, akceptujte. Odpor a vzdor je neúčinný.

Prosinec 16-22:

Jak se blížíme k úplňku a zimnímu slunovratu, tak se energie posouvá. Můžete se cítit velmi zvláštně. Jeden den se můžou věci jevit černě, druhý den bíle. Je to období, kdy se udějí rychlá a neočekávaná nastavení. Často to budou dělat lidé z Vašeho okolí a bude Vás to ovlivňovat. Dostanete mnoho lekcí týkající se nastavení toho, jak si myslíte, že by se lidé měli chovat a jak by věci měly fungovat. Je to tak trochu emočně vypjaté období. Vyvarujte se negativity, úsudků a přijímejte veškerá nastavení.

Prosinec 17: uplněk

Využijte sílu měsíce a přejte si to, co by se mělo stát. Období mezi úplňkem a Zimního Slunovratu by mělo být uctěno a věnujte dostatek času tomu, co rádi děláte, co Vám přináší radost. Co Vám přináší radost? Co Vás naplňuje po duchovní stránce? Co si máte přenastavit, upravit nebo změnit? Co máte nechat odejít? Co potřebuje rozvoj a vice nápadů a zaměření? Klaďte si tyto otázky, odpovězte si a jděte si za tím.


Prosinec 21 – Zimní Slunovrat  

Udělejte si obřad týkající se uctění sebe a své vlastní pravdy a víry. Jako prioritu si nastavte své touhy. Pamatujte si, že nemůžete nastavit nebo vytvořit záměr pro nikoho jiného. Nebojte se dělat velké sny! Pokud stále cítíte tíhu a únavu ze všech těch změn, udělejte si obřad, že veškerou tíhu a únavu rituálně spálíte.

Prosinec 23-31:

Je to období se společenskými nároky. Měňte plány dle potřeby, zůstaňte v harmonii a zaměřeni sami na sebe. Oslavujte kdykoliv to bude možné a zůstávejte stále dobře naladěni. Hodně odpočívejte a dělejte věci, které vás obohacují. Cvičte a ukliďte si lednici J

Přeji Vám krásný měsíc!

S požehnáním, Lena