Tématy měsíce srpna jsou “Soustředění a Hranice”
 

Tento měsíc je ve znamení silné, nezkrotné a akční energie. Tento měsíc máte možnost ukázat světu své kouzlo, abyste byli viděni a vyslyšeni…

Buďte soustředění, zacílení a disciplinovaní, abyste dokončili úkoly, které máte. V tomto měsíci není prostor pro nerozhodné, rezignované  „nemastné, neslané“, bez energie a otupělé jednání. Energie srpna je silně mužská, agresivní a bude zapotřebí, abyste ji zmírnili a regulovali pomocí toho, že budete zacílení, a pracovat ukázněně na nastavení svých hranicích.

Pokud si neujasníte, co vlastně chcete, pokud budete v podřadné roli, tak silný záměr někoho jiného vás smete a budete dělat něco, co vlastně není vaše. Pokud se vám něco takového stane, tak s tím nebojujte, nehodnoťte ani neodolávejte. Jednoduše se od toho odprostěte a nechte to plavat. Kvůli silné a agresivní energii tohoto měsíce může vše vyústit v boje, zejména v tématech pravdy. Některé spory mohou vyústit v domácí násilí, protože agrese se může projevit i fyzicky.

Vzhledem k tomu, že srpen má velmi silnou mužskou a fyzickou součást, je to měsíc velmi vhodný na to, abyste projevili své fyzické síly. Pokud budete opravdu pracovat na zaměření a na hranicích, uvidíte výsledky. V tomto měsíci si můžete vyčistit staré vzorce, které si nesete na třetí čakře. Vše se točí okolo mužské energie, agrese, jistoty, být viděn, být silný, srozumitelný v záměrech a jistý ve schopnosti se projevit.

Mnoho práce bude zapotřebí okolo třetí čakry. Využijte energie slunce, abyste projevili svou tvořivost mnohem razatnějšími způsoby. Bude to náročné pro lidi, kteří se neustále schovávají za ostatní, kteří odevzdávají svou energii, nechávají ostatní, aby se rozhodovali za ně, nebo pro Ty, kteří stále pochybují. K dispozici je velký potenciál k růstu, ale bude to náročné na vztahy, spací návyky, zažívání a balancování fyzické energie. Pravidelné cvičení vám zajistí zdroj energie.

Jak pracovat na soustředění?

Pro ty, kteří mají problémy se soustředěním, což je asi většina z vás, je zapotřebí, abyste každý den trénovali a ladili své soustředění na něco, na jednu myšlenku, jeden předmět, jeden zvuk. Je to těžší, než to vypadá, uvidíte sami, kolik věcí vás rozptyluje nebo kterými se neustále zabýváte. Nacházíme se ve víceúlohové (multitasking) společnosti, kde je oceněn jedinec, který zvládá mnoho věcí najednou. Rozhodně přijde vhodná doba a prostor pro toto nadání, nicméně tento měsíc se zaměříme na opak této schopnosti. SOUSTŘEDĚNÍ.  Soustředění je jako sval, který musí být silnější a v souladu, aby nám sloužil ve chvíli, kdy to potřebujeme.

Pokud máte jasno v tom, co si přejete vytvořit a projevit, tak se na to zaměřte a soustřeďte každý den. Pozorujte, co vás rozptyluje, nebo brání k soustředění. A tam přichází na řadu hranice. Ty jdou spolu ruka v ruce, protože vaše hranice budou v čase a prostoru ochraňovat soustředění. Vaše hranice vám pomůžou se odprostit od rozptýlení, zatímco vy budete pracovat na soustředění. Čím více na tom budete pracovat, o to více se odprostíte od starostí ostatních.

Soustředění a zaměření je, jako byste zacílili na jeden bod reflektor. Hranice jsou od toho, aby vás ujistily, že to co není pod září reflektoru, tak vás to nemělo zajímat. Hranice, které jsou ale až příliš nepružné a nepřizpůsobivé, tak ty vám nebudou fungovat a nebudou vám pomáhat. Ti vám pomůžou se spíše skovávat než vás ochránit, abyste zářili.

Je tak nutné, abyste si pečlivě ověřili své hranice a velmi bedlivě je pozorovali, zda jsou příliš slabé, nejasné, příliš silné, opravdové… Je také důležité, abyste přehodnotili své hranice, které se zakládají na starých nepříjemných zkušenostech. Např. máte nedůvěru k lidem a strach navazovat kontakty, na základě nepříjemné zkušenosti. Máte tedy nastavené hranice, které se zakládají na starém strachu. Nicméně to vám brání k tomu, abyste spolupracovali a žádali o pomoc v případě potřeby.

Pokud máte správné hranice, tak vás naučí kdy říct ne a kdy ano. Je důležité respektovat hranice ostatních a nebrat si jejich odmítnutí osobně.

Co ukazuje měsíc

VY OSOBNĚ

Měsíc srpen s sebou nese obrovský potenciál k uzdravení všech svých pochybností, zábran, sebeodsuzování a obecnou schopnost konat. Možná se budete cítit fyzicky nepříjemně a mnohým z vás bude unikat velké množství energie. Je moc důležité pracovat a zaměřit se na třetí čakru. Vás vztah k mužské energii projde tento měsíc velkou revizí.

Jaký je váš vztah k a s mužskou energií? S muži ve vašem životě obecně? S vaší osobní mužskou energií? Máte z ní strach? Podceňujete ji a vnímáte jako nedůležitou? Nedůvěřujete ji? Soudíte ji?

Mužská energie a její velký archetyp je dobrosrdečný, ochranitelský, zaměřený, výkonný, jasný, upřímný, opravdový, věrný a pevný. Mužská síla bere tvořivost z ženské síly a vytváří něco pevného, stabilního. Je to velmi těžké pojmout mužskou energii a nechat ji, aby plně fungovala a plně se projevila. Tento měsíc k tomu máme každopádně prostor a podporu. Sluneční energie podporuje mužskou, vzhledem k tomu, že slunce je archetypem patriarchální síly. Takže spolupracujte se sluncem a přátelte se s muži.

VZTAHY

Vztahy projdou tento měsíc velkou zkouškou. Bude zapotřebí najít harmonii, ale zároveň si udržet své hranice, soustředění a zdržet se vznětlivosti, která je často agresivní. Tím že se učíte říkat ano a ne, tím se budou testovat vaše hranice. Kam daleko chcete zajít v kompromisech? Čeho už je dost?

Pokuste se vytvořit si obrázek toho, jak by měl vypadat váš vztah, kde byste se cítili dobře. Potom nechte, aby se stávající vztah přizpůsobil tomuto obrazu, který jste si vytvořili. Zaměřte se a soustřeďte se na to, jak si přejete, aby váš vztah vypadal.

Je důležité si nebrat věci osobně, stejně tak dát velký prostor vztahům, aby se věci vyjasnili ve správném čase. Dávejte si pozor, abyste nedělali příliš rychlé úsudky a rozhodnutí. Věci nejsou vždy takové, jaké na první pohled vypadají.

PROSTŘEDÍ OKOLO NÁS

Vzhledem k výše uvedené energii tohoto měsíce, můžeme zaznamenat sopečné aktivity, stejně tak jako požáry. To vše symbolizuje vaše vnitřní prostředí, kde jste mohli zažít vaše osobní činnosti sopky a energii horka. Vše může vyústit v divoké bouře nebo jiné přírodní úkazy. Pamatujte, že vše co se děje okolo vás jen je odrazem vašeho vnitřního prostředí a toho, co se ve vás děje.

Poslední dobou se vede mnoho diskuzí ohledně změn v prostředí, a jak je těžké předvídat počasí. Přijměte tuto změnu, přijměte nepředvídatelnost počasí jako stálé pozitivní vyjádření změn planety.

ZDRAVÍ A FYZICKÉ TĚLO

Už jsme se zmínili o tom, že můžete mít problémy se zažíváním, třetí čakrou a spánkem. Také doporučujeme maximálně se hýbat, zvýšit tělesnou aktivitu a udržet si více energie. Rozhodně to není měsíc k posedávání a nic nedělání. Pokud se rozhodnete být povalečem, tak budete velmi podrážděný a úzkostný. Řekněte rozhodné NE odporování k fyzické aktivitě, vstaňte a hýbejte se!

V srpnu může být fyzický pohyb vyjádřen tím, že se přemístíte i ve svém zaměstnání. Může to být náhlé. Pokud se to stane, důvěřujte tomu, že je to správné a jděte si za tím.

OBCHOD A OBCHODNÍ VZTAHY

Změna, rozvoj, výkonnost, změna udělaná s lehkostí, se srozumitelným záměrem a obrovský posun, to vše je možné tento měsíc v obchodě, v obchodních partnerských vztazích a v projektech. Tento měsíc bude trochu nelítostný a krutý, co se týče vašich hranic. Pokud se něco nepodařilo, odstřihněte se od toho. Pokud máte problém se zaměstnanci, který se opakuje, tento měsíc vám pomůže se pohnout kupředu a vyřešit to. Pokud jste hledali zaměstnání, tento měsíc si vytříbíte své záměry, co opravdu chcete. Trocha agresivní energie vám pomůže se pohnout kupředu ke svému cíli. Dále vám budou nápomocni soustředění a hranice.

Pokud jste v něčem otáleli, jako např. vaše daně nebo jiné věci na vyřízení, rozhodně tomu věnujte čas. Věnujte čas organizaci, vyjasnění a zbavení se starých záležitostí a spojení. Do projektů vejděte s novou energií.

Tento měsíc můžete konečně projevit to, co jste dlouho chtěli, po čem jste toužili. Vyjádřete to se srozumitelností a nastavte si nové hranice.

 

DATUMY A ČASOVÉ ÚSEKY

SRPEN 1-7:

Skvělé období k procvičování soustředění, k pozorování toho, kde uniká soustředění a kde začíná proces práce na svých hranicích. Vždy se dívejte na to, co přichází do vašeho života. Jak to vypadá, máte z toho dobrý pocit?

Můžete cítit energii, která naléhá, abyste šli v něčem kupředu. Dejte si pozor, na co zacílíte tuto energii, aby nešla nejen v niveč, ale také aby nevybuchla v nějakém emočním projevu, kterého pak budete litovat.

Je to velmi dobrý měsíc, abyste se věnovali svému tělu. Cvičení a fyzická aktivita vám pomůže se soustředit na jiné úrovni.

SRPEN 8-15:

Je to období činnosti a akce. Cokoliv děláte během tohoto období, bude mít velmi silné následky. Budte velmi opatrní, na co jste zaměření. Dávejte si pozor na své reakce, zejména na ty záporné, které se vám mohou vrátit. Buďte maximálně zaměřeni na své hranice a na své cíle. Nenechte se ovlivnit ostatními, zbytečně vás rozruší nebo vykolejí.

Dobré je toužit a jít si s maximálním nasazením za jasným cílem. Udělejte vše pro to, abyste se zbavili ve svém životě všeho, co vám znepříjemňuje život. Může to být cokoliv, od osobních zlozvyků, špatný vztah, zaměstnání, životní situace…

SRPEN 10 Úplněk:

Pracujte se sluncem. Vědomě se zaměřte na energii slunce a nechte se pohltit tou mužskou energií a jejími kvalitami. Buďte vnímaví k jakékoliv změně, uzdravení nebo vyjasnění starých vzorců.

Je dobré v tento den pracovat s ohněm, který je představitel nebo zástupce Slunce. Zapalte si svíčku, nebo postavte ohniště. Poproste duši, aby vám pomohla vyjasnit si v životě, co je důležité a co ne. Požádejte duši ohně, aby ve vás zapálila tuto sílu a energii, abyste zářili a byli více naplnění chi energií. Udělejte v tomto dni něco, co vás bude více vyjadřovat a abyste byli viděni.

SRPEN 16-23:

V tomto časovém úseku budete hledat svojí rovnováhu. Budete se cítit buď dobře, nebo vykolejení. Je to přirozený vývoj, je zapotřebí vybalacovat protichůdnou energii, když máte pojmout tolik yang energie.

Dovolte si strávit chvíli nesoustředěním a jen nechte svou tvořivost plynout. Opět budete muset procvičovat své hranice, vzhledem k tomu, že nebudete soustředění a budete odpočívat a relaxovat. Ujistěte se, že máte nenaplánované dny. Opět nechte vše na vesmíru, důvěřujte, že vše bude plynout, tak jak má, v neuvěřitelné časové harmonii, budete příjemně překvapeni. 

SRPEN 24-31:

V tomto období uvidíte všechny výsledky a aktuální fyzické projevy svého soustředění, svých hranic a disciplíny. To je období, kdy máte velký potenciál k velkým viditelným změnám ve vašem fyzickém životě. Některé změny můžou být prozatím sladko kyselé a budou znamenat konec něčeho, některé budou radostné, budou znamenat poctu nebo začátek něčeho nového, na co už jste dlouho čekali…

Pokud něco ukončujete, udělejte to správně. Svou energii vezměte ze situace a poděkujte za veškerou zkušenost, kterou jste získali. Pokud zažíváte něco nového, tak to oslavte jako narozeniny. Sdílejte to s přáteli, dejte si víno, maximálně se z toho radujte. Uvědomte si a oceňte se za tu dlouho cestu, kterou jste k tomuto cíli ušli…

SRPEN 25: Novolunní

Je to skvělý čas uctít konec začátek. Ujasněte si, co končí nebo co máte v záměru ukončit. Udělejte si ukončující rituál. Ujasněte si, co začíná nebo co chcete, aby začalo a opět si udělejte rituál. Využijte energii Novolunní jako prostředek k nastolení začátku a konce.

 

PŘEJI KRÁSNÝ MĚSÍC,

Lena