Proces léčby

První setkání bývá to nejdelší, protože společně probíráme mnohé detaily a souvislosti, životní příběh a okolnosti, které nás formovaly. Další kontroly jsou již dle potřeby, podle toho, v jaké fázi života se člověk vyskytuje, jak rychle se životní a zdravotní situace mění a také, jak vážné jsou obtíže. Vždy je třeba se situací a okolnostmi důkladně zabývat a to může vyžadovat pokaždé jiný přístup: někdy stačí pár vět, jindy je nezbytné mnoho společného hledání.  

Kontroly na začátku terapie domlouváme obvykle po 2-3 měsících. Později se domluvíme, že mi zavoláte kdykoli budete cítit potřebu dále pracovat na svém tématu, nebo když se objeví další důležitá, krizová, akutní či jinak zásadní životní situace. Stává se, že stačí "revize" 1x ročně, jindy jen po velkých životních změnách jako je přestěhování, změny zaměstnání či školy, změny v rodině a či v okolí. V určitých situacích a také pro vyřešení některých závažnějších obtíží je třeba pravidelných konzultací, aby léky neustále podporovaly a pomáhaly s aktuálně probíhajícími změnami, aby došlo ke stabilizaci a dovyléčení a člověk nezůstal v půlce cesty. 

Homeopatická léčba je vždy individuální a i doba zpracovávání osobních témat je u každého jiná. Nelze proto předem určit, kolik času je a bude třeba pro zrovna Vaši situaci. 

Převzetí života do vlastních rukou, poznání a změny sebe sama a také pochopení a zpracování vlivu rodiny, okolí, prostředí a naší osobní minulosti je vždy možné. Toto vědomí dodává člověku sílu vydržet i v okamžicích, kdy to vypadá, že léčba nepokračuje nebo stojí na místě - zpracovávání některých hlubokých témat vyžaduje čas. Vždy ale je tento čas kratší, když člověku pomáhá ve vnitřní práci i homeopatický lék. 

Nádherným zážitkem pak je, když se některý problém podaří vyřešit jako zázrakem téměř ze dne na den. Nestává se to pokaždé a ani tyto okamžiky nelze předvídat, ale jsou situace, kdy se dítě zbaví ekzému během tří dnů, maminka po 10 letech léčby neplodnosti do 3 měsíců otěhotní, člověk dostane naposledy svůj mnoho let opakující se zánět a poté se už nikdy je nevrátí. Zázraky je možno očekávat, těšit se na ně, ale ne plánovat. Zázraky se ale dějí a do našeho života patří. Potkávám je denně a děkuji za ně.